آموزش ساخت ساعت دیجیتال با آردینو و سگمنت TM1637

ساعت دیجیتال با آردینو  یکی از ساده ترین پروژه های آردینو است که برای شروع یادگیری بسیار پر کاربرد است.

در اینجا به شما ساخت ساعت دیجیتال با آردینو را به صورت رایگان آموزش میدهیم؛کد نویسی ها را در اختیار شما قرار میدهیم و در آخر یک ویدیو از پروژه تکمیل شده گذاشته میشود.

ساعت دیجیتال با آردینو

ساختار ماژول سگمنت ۴ دیجیت

مازول سگمنت، نوعی نمایشگر دیودی است. هر بلوک از سون سگمنت از ۷ ال ای دی مجزا تشکیل شده است. ماژول سگمنت به کار رفته یک نمایشگر چهار دیجیت با ابعاد ۴۲*۲۴ میلی متر است. تراشه این ماژول TM1637 می‌باشد و دارای پروتکل ارتباطی I2C است. همچنین این ماژول دارای ۴ پایه به ترتیب  CLK ,DIN ,VCC ,GND  بوده و ولتاژ کاری آن بین ۳٫۵ تا ۵ ولت است.

وسایل مورد نیاز

  • ماژول سگمنت ۴ دیجیت با تراشه TM1637
  • برد آردوینو Arduino UNO  R3
  • کابل فلت ۴۰ رشته نری به مادگی Male to Female

اتصال به آردوینو

در این آموزش ( ساعت دیجیتال با آردینو ) از کتابخانه Arduino TM1637 استفاده می‌کنیم. لینک دانلود کتابخانه TM1637 در صفحه محصول سون سگمنت ۴ دیجیت با تراشه TM1637 در قسمت دانلود قرار دارد. برای دانلود روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سورس کد برنامه

برای دانلود سورس کد برنامه روی نوار سبز رنگ دانلود رایگان کلیک کنید

 

در کد دانلودی می‌توانید سرعت Clock speed را تغییر دهید. من در اینجا clockSpeed را صفر قرار داده‌ام ( clockSpeed = 0 ). حال در قسمت حلقه (LOOP) می‌توانید شروع زمان را نیز به دلخواه تغییر دهید، برای اینکار در قسمت Hours ساعت مورد نظر و در قسمت Minutes دقیقه را وارد نمایید. همانطور که مشاهده میکنید استارت زمان من از ۱۲:۵۰ شروع شده است.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. م.ن

    بعد از تست سه ساعت ازش گذشت و تقریبا ۱۵ دقیقه ساعت عقب موند.
    ماژول DS1307 رو دارم. میشه کد و نحوه ست کردن سون سگمنت و DS1307 رو برای من بگید ؟
    سپاسم

قالب ووکامرس